Öğrencilerinizi Kod Haftası ile Tanıştırın

Neden sınıflarımıza kodlama eğitimini dahil etmeliyiz?

Kodlama eğitimi öğrencilerimize nasıl fayda sağlayabilir? Öğretmen olarak size neler katar?

Dijital çağda temel okuryazarlık, problem çözme, işbirliği ve analitik beceriler gibi sayısal düşünme ile ilgili önemli yeterliliklere sahip olunması ve kodlamaya ilişkin algının gelişmesi gerekmektedir.

Nasıl kodlama yapılacağının öğrenilmesi, öğrencilerin dijital olarak yetkin bir toplumun ön saflarında yer almalarına fırsatı sunarken ayrıca onları çevreleyen dünyayı daha iyi anlayabilmelerini sağlayacak, kişisel ve profesyonel yaşamlarında başarılı olma şanslarını artıracaktır.

Kod Haftası, tüm öğrencilere, okul ve öğretmenlere ücretsiz mesleki gelişim, öğretim materyalleri, uluslararası davet gibi fırsatların yanında dijital içerik oluşturma yönündeki ilk adımları atma imkanı da sunmaktadır.

Buradan kayıt olarak başlayabilirsiniz.

Katılmaya hazır mısınız?

Bir ders, bir eğitim oturumu veya bir etkinlik düzenleyin ve haritaya ekleyin.

Herhangi bir kodlama veya programlama bilginiz olsun veya olmasın, sınıfınızdaki bir dersi, etkinliği veya ders dışı bir zamanı kolayca düzenlemek için kullanabilirsiniz. Sadece bir tarih bulup etkinliğinizi haritaya kaydetmeniz gerekmektedir. Kodlama ile ders hazırlama konusunda desteğe ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, bir sonraki bölümde yer alan kaynaklara bakabilirsiniz.

Aşağıdaki haritaya göz atarak düzenlenmiş etkinlerin bazı örneklerini görebilirsiniz. Avrupa çapındaki binlerce eğitime dahil olabilir ve kendi etkinliğinizi oluşturabilirsiniz.

Haritaya buradan ulaşabilirsiniz. 

Kodlamada yeni misiniz? Telaşa gerek yok.

Araçlarımız, öğrencilerinize sunmadan önce sizin kodlamaya başlamanıza yardımcı olacaktır.

Sınıflarınıza kodlamayı dahil etmek istiyorsanız, ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, endişelenmeyin. Öğretmenler ve uzmanlardan oluşan uluslararası bir ekip, kodlamaya başlamanıza yardımcı olacak çevrimiçi eğitim modülü geliştirmektedir.

Öğrenme etkinliklerini takip etmek için kodlama deneyimine sahip olmanıza gerek yoktur.

Ek bir meydan okuma mı arıyorsunuz?

CodeWeek 4 All, diğer öğretmenlerle veya okullarla güçlerini birleştirme ve öğrencilere kodlamadaki ilk adımlarını atma fırsatı veren, benzer fikirlere sahip uluslararası bir topluluğa katılma imkanı sunmaktadır. 1000’den fazla öğrenciye ulaşan bir ekip oluşturarak Mükemmellik Sertifikası kazanabilirsiniz.

CodeWeek 4 All hakkında daha fazla bilgi edinin.

2018 © CodeWeek Türkiye MEB-Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Tarafından Yürütülmektedir.