Kodlama ve Cumhuriyetimizin 100. Yılı


2023 yılı boyunca Bakanlığımıza bağlı tüm okul, kurum ve temsilciklerimizde düzenlenecek etkinliklerin Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir şekilde gerçekleştirilmesi hususundaki çalışmalara eş zamanlı olarak Kod Haftası 2023 yılı teması “Cumhuriyetimizin 100. Yılı” olarak belirlenmiştir.

Kod Haftası kapsamında her yıl düzenlenen etkinliklerin yanı sıra Cumhuriyetimizin 100. yılına yönelik düzenlenecek etkinliklerde Bilişim Teknolojileri, Sınıf, Sosyal Bilgiler, Tarih, Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı ile tüm branşlardan öğretmenlerin iş birliği içinde etkinlik düzenleyebilmesi ve kodlamanın tüm branşlarda yaygınlaştırılması planlanmıştır.

Kodlama tüm branş derslerinde uygulanabilmekte ve keşfedecek birçok ilgi çekici bilgi bulunmaktadır. Sizleri 2023 Kod Haftası etkinliklerinde kodlamanın ve Cumhuriyetimizin 100. yılının ilgi çekici dünyasını keşfetmeye davet ediyoruz.

Etkinlik Ekle

KOD HAFTASI 2023 ULUSAL TEMASI: “CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI”

2020/13 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi doğrultusunda kurtuluş mücadelemizin köklü hatırasını yaşatmak üzere Cumhuriyetimizin 100. Yılı ülkemizin dört bir yanında ve yurt dışı temsilciliklerimizde büyük bir coşkuyla kutlanması kararına bağlı olarak Kod Haftası 2023 yılı teması “Cumhuriyetimizin 100. Yılı” olarak belirlenmiştir. İl ve ilçe genelinde Cumhuriyetimizin 100. yılı ve kodlamanın ilişkisine yönelik seminerler, webinarlar ve eğitimlerin mümkün olması hâlinde ilgili akademisyenler desteğiyle düzenlenmesi desteklenmektedir.

2023 ulusal temasında düzenlenen etkinliklerin açıklamasına Cumhuriyetimizin 100. yılı kapsamında yapıldığının belirtilmesi ve daha fazla katılımcıya ulaşabilmesi adına etkinlik formunda ve sosyal medya paylaşımlarında #mebyegitek, #CumhuriyetimizinYüzüncüYılı, #codeweek #codeweekturkiye etiketlerini kullanabilirsiniz. Kod Haftası 2023 ulusal teması olan “Cumhuriyetimizin 100. Yılı” kapsamındaki etkinlikleri inceleyebilirsiniz.

Haritalar

EĞİTİM TAKVİMİ

18 Ekim-27 Aralık 2023 tarihleri arasında kodlama ve Cumhuriyetimizin 100. Yılı kapsamında etkinlik düzenlemek isteyen tüm öğretmenlerimizi eğitimlerimize davet ediyoruz. Belirtilen gün ve tarihlerde ilgili bağlantıya tıklayarak Bakanlığımızca düzenlenen eğitimlere katılabilirsiniz.

 

TAMAMLANAN EĞİTİMLER

18 Ekim 2023 tarihi itibarıyla “Kod Haftası Çarşamba Webinarları” düzenlenmekte kendini geliştirmek ve Kod Haftası’nda etkinlik düzenlemek isteyen tüm öğretmenlerimiz için hazırlanmış ve tamamlanan eğitimler aşağıda yer almaktadır.

2018 © CodeWeek Türkiye MEB-Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Tarafından Yürütülmektedir.