OKULLAR: Öğrencilerinizle Kod Haftasını Tanıştırın

Neden sınıflarımıza kodlama eğitimi dahil etmeliyiz?

Kodlama eğitimi öğrencilerimize nasıl fayda sağlayabilir? Öğretmen olarak size neler katar?

Dijital çağda herkesin temel okuryazarlık, problem çözme, işbirliği ve analitik beceriler gibi sayısal düşünme ile ilgili önemli yeterliklere sahip olması gerektiğine ve kodlamaya dair anlayışının gelişmesi gerekliliğine inanıyoruz.

Nasıl kodlama yapılacağının öğrenilmesi, öğrencilerin dijital olarak yetkin bir toplumun ön saflarında yer almalarını fırsatı sunmasının yanı sıra onları çevreleyen dünyayı daha iyi anlayabilmelerini sağlayacak, kişisel ve profesyonel yaşamlarında başarılı olma şanslarını artıracaktır.

Kod Haftası, tüm öğrencilere, okul ve öğretmenlere ücretsiz mesleki gelişim fırsatları, öğretim materyalleri, uluslararası katılım ve değişim fırsatları, dijital içerik oluşturmak için ilk adımları atma fırsatları sunmaktadır.

Buradan kayıt olarak başlayın…

Katılmaya hazır mısın?

Bir ders, bir eğitim oturumu veya bir etkinlik düzenleyin ve haritaya ekleyin.

Herhangi bir kodlama veya programlama bilginiz olsun veya olmasın, sınıflarınızda bir dersi, bir etkinliği veya ders dışı bir zamanı kolayca düzenlemek için kullanabilirsiniz. sadece bir tarih bulun ve etkinliğinizi haritaya kaydedin. kodlamayla ders hazırlarken desteğe ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, sonraki bölümdeki kaynaklara bakın.

aşağıdaki haritaya göz atarak düzenlenmiş etkinlerin bazı örneklerini görebilir, Avrupa Çapındaki diğer ülkelerdeki binlerce eğitime dahil olabilir ve kendi etkinliğinizi oluşturabilirsiniz.

Haritaya buradan ulaşabilirsiniz. 

Kodlamada yeni misiniz? Telaşa gerek yok.

Araçlarımız, öğrencilere sunmadan önce size kodlamaya başlamanıza yardımcı olur.

Sınıflarınaz kodlamayı dahil etmek istiyorsanız, ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, endişelenmeyin! Uluslararası bir öğretmen ve uzman ekibi, başlamanıza yardımcı olacak bir dizi kısa çevrimiçi eğitim modülü geliştirmekte.

Öğrenme etkinliklerini takip etmek için kodlama deneyimine sahip olmanıza gerek yok!

Ek bir meydan okuma mı arıyorsunuz?

CodeWeek 4 All, diğer öğretmenlerle veya okullarla güçlerini birleştirmek ve öğrencilere kodlamaya ilk adımlarını atma fırsatı vermek isteyen benzer fikirlere sahip uluslararası bir topluluğa katılmanıza imkan veriyor. 1000’den fazla öğrenciye ulaşan bir ittifak oluşturun ve Mükemmelik Sertifikası kazanın.

CodeWeek 4 All hakkında daha fazla bilgi edinin.